Przejdź do treści

Informacje praktyczne

POŁOŻENIE

Cmentarz żydowski w Koźminie Wielkopolskim administracyjnie przynależy do wsi Orla. Znajduje się na końcu ulicy Wierzbowej.

DOJAZD

Aby dojechać do cmentarza, należy kierować się ulicą Wierzbową do samego końca. W pewnym momencie kończy się asfalt i zaczyna się droga z betonowych płyt. Należy minąć znajdujący się po lewej parking jednej z firm i jechać dalej po betonowych płytach. Następnie jest małe rozwidlenie – w lewo do prywatnej posesji oraz prosto drogą gruntową w kierunku cmentarza. Droga zakręca potem w lewo (stoi tam tablica kierunkowa wskazująca cmentarz), na jej końcu znajduje się niewielki nieformalny parking (vis a vis bramy na cmentarz).
UWAGA – na cmentarz można dojechać samochodem osobowym lub niewielkim busem. W przypadku autokarów najlepiej dojechać do wspomnianego parkingu przy jednej z firm, znajdującego się po lewej stronie drogi z betonowych płyt. Dalszą drogę należy wówczas pokonać pieszo (około 3 minuty spacerem).

OPROWADZANIE

Istnieje możliwość oprowadzania grup. Przewodnikiem jest Paweł Bajerlein: tel. 694 108 244, mail: pawel@krotochwile.org. Z uwagi na fakt, że przewodnik nie mieszka na co dzień w Koźminie Wlkp. prosimy o dużo wcześniejszy kontakt.

ZACHOWANIE

Na cmentarzu nie wolno spożywać jedzenia i picia. Mężczyźni na terenie cmentarza powinni nosić nakrycie głowy. Niedozwolone jest wyrywanie roślin wraz z korzeniami lub kopanie w ziemi.