Przejdź do treści

Będę mówcą na międzynarodowej konferencji genealogicznej!

  A jednak to nie sen, a rzeczywistość! Otrzymałem w nocy maila od organizatorów, że zostałem mówcą na 44. Międzynarodowej Konferencji Genealogii Żydowskiej, która odbędzie się w sierpniu w Filadelfii! Temat mojego wystąpienia to „Emigranci z zaboru pruskiego – jak i gdzie szukać dokumentów i informacji o gminach żydowskich?”. A jako przykłady posłużą mi między innymi Koźmin Wielkopolski i Krotoszyn.
   
  Koszt pobytu i częściowo (choć niewiele) podróży pokrywa organizator. Korzystając z okazji, chciałbym odwiedzić kilka instytucji przechowujących żydowskie archiwalia z Koźmina Wielkopolskiego i Krotoszyna. Druga taka szansa może się nie pojawić zbyt prędko. Wiem, że Stany to tyle miejsc wartych odwiedzenia jako turysta. Ale nie mam takich możliwości. Mimo wszystko marzy mi się, by ten wyjazd przyniósł coś więcej niż samo wystąpienie na Konferencji.
  Po kilku rozmowach i namowach zdecydowałem się założyć zbiórkę, która dzięki Waszej pomocy pozwoli mi urzeczywistnić to marzenie. Za każde wsparcie dziękuję.
   
  Wpłaty dokonać można poprzez portal Patronite lub przez PayPal.